17.11.2021

Міський голова анонсував реставрацію повоєнного “Будинку залізничників”

У Вінниці відреставрують пам’ятку архітектури, що фасадом виходить на одну з головних площ міста – площу Перемоги. Роботи анонсував міський голова Вінниці Сергій Моргунов на своїй сторінці у Фейсбук.

Реставрація торкнеться відомого багатьом вінничанам будинку на Замостянській, 27, що на розі із проспектом Коцюбинського. Будинок збудований 1946-1947 роках на місці зруйнованого під час Другої світової війни храму. У новому на той час будинку виділяли житло для працівників залізниці, відтак у Вінниці був відомий саме як “Будинок залізничників”. Сьогодні це пам’ятка архітектури місцевого значення і яскравий містобудівний акцент цієї території на Замості.

 

За словами Сергія Моргунова, «Будинок залізничників» став одним із об’єктів муніципальної програми реставрації.

“Наша мета – відновити красу фасаду із збереженням автентичності. Роботи вже почались. Заплановано замінити покрівлю, відреставрувати фасад та цоколь, відновити балкони, замінити прогнилі вікна у під’їздах та змонтувати зливову систему водовідведення. Громада має берегти свою історичну спадщину та інтегрувати її у сучасний контекст розвитку міста. Так, відреставрований «Будинок залізничників» може підсилити ефект від реалізації проекту «Вінницька миля», мета якого осучаснити проспект Коцюбинського і зробити його комфортним і привабливим для містян і туристів”, – написав міський голова.